| cdarius15 a întrebat:

Am 15 ani,48kg,1.58 si vreau sa fac imi dezvolt muschi de la maini,abdomen si piept in special.Ma puteti ajuta sa imi spuneti ce ar trebui sa fac acasa si daca sa merg la sala si cat de des si toate cele?pot sa fac 7 flotari + intr-o serie /25 abdomene+ intr-o serie/30 genoflexiuni + intr-o serie.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CoSmInEl500 a răspuns:

Genoflexiunile nu te ajuta la dezvoltarea muschilor superiori.
Acasa poti sa incerci sa faci cat mai multe flotari intr-o serie si sa faci maxim 2 serii pe zi. Daca te fortezi o sa faci febra musculara si nu o sa mai poti sa continui antrenamentul in fiecare zi.
Abdomenele te ajuta doar la muschii abdominali.
Pectoralii se vor dezvolta odata cu muschii mainilor (datorita flotarilor). Dar atentie: flotarile vor dezvolta mai mult tricepsul decat bicepsul asa ca iti recomand sa faci si ceva ridicari de greutati (e destul sa umplii o sticla de 1l cu apa si sa faci vat mai multe dar tot in serii).

1 răspuns:
| dayeahh a răspuns:

Cred ca, cam ar trebui sa te lasi si sa incerci alceva o sa ramai mic...(hellooo, nu te gandesti?).o sa ramai mic(scund, cam la aceiasi inaltime1.58 ). parerea meabig grin