| 6Anonim9 a întrebat:

Am 15 ani(aproape 16), 69kg, si vreau sa m-apuc sa-mi lucrez abdomenul si pieptul. Cu scoala asta nu imi permitr timpul sa merg la sala. Daca mi-as cumpara masa pentru abdomene, bara multi-functuonala( tractiuni, flotari, etc...), gantere, as reusi ceva cu ele? Am si extensor pentru piept. Funda la cel mai explicit raspuns! big grin

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

"Cu scoala asta nu-mi permit" du-te tare fratica, daca chiar vrei ai timp doar ca nu vrei tu sa mergi.

| 6Anonim9 explică:

Am uitat sa zic ca am 1.75, nu sunt gras sau slab.

| BadWaffle a răspuns:

Inainte sa te apuci sa faci investitii fara rost in echipamente iti recomand sa te apuci acasa fara a cumpara nimic, scotoceste pe YouTube, cautari pe Google. Sunt atatea exercitii pe care le poti executa doar cu greutatea corpului, 1 ora pe zi e de ajuns. Cand evoluezi si anjungi intr-un punct in care vrei sa cresti masa musculara iar exercitiile curente nu te ajuta, poti sa incepi sa investesti in echipament. Singurul lucru de care ai nevoie cel mai mult este vointa. Spor la treaba.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BadWaffle):

Serios? Doar de vointa ai nevoie?

Ai nevoie de :

1. NUTRITIE SPECIALIZATA, chiar si 4-5 fripturi pe zi ( sau vrei sa pui muschi cu 3 mese pe zi. ciorbe si alte prostii? )

2. greutati din ce in ce mai mari ( si la corpul tau, legi discuri de tine cand faci tractiuni )

3. un antrenament bine gandit