| Creizimadafaka a întrebat:

Am 15 ani ( ii fac peste 2 săptămâni ), o greutate de 75kg si o înălțime de aproximativ 1, 83 cm.
Fac de 4 luni sala si as vrea sa iau niste proteine iWhey.
Eu mă gândeam la produsul asta să îl cumpăr:
https://www.geniusnutrition.ro/proteine/iwhey-900g-geniu snutrition.html

Proteinele sunt bune? Își fac efectul? Merge daca iau o cupa înainte cu 30 de minute de antrenament si una după antrenament la 10 minute?

Dacă puteți să îmi menționați si alte informații în plus.
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In primul rand ce alimentatie ai. Astea sunt suplimente, trebuie sa suplimenteze.

Cate grame de proteine iti asiguri zilnic din mancare? Fara asta, CUM STII de ce tip de supliment ai nevoie sau de ce cantitate?

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Trăiescin2020):

Nu, ai destule proteine. Daca mai iei si din suplimente, dai banii degeaba, surplusul o sa fie eliminat la WC.

Daca vrei sa iei suplimente, clar nu iei proteine, poti lua cretina, ceva pentru refacere, vitamine&minerale eventual, etc.