| ioneldan a întrebat:

am 15 ani (implinesc 16 in decembrie ) si am inaltimea de 1.75 m. tata are 1.80 m si mama 1.62 m. eu am crescut in 3 luni doar 1 cm! mai am sanse sa apuc 1.80 m?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vei crește până la vârsta de 21 de ani, deci ai toate șansele să te mai înalți.
Pa, pa.

| Brâncuşi a răspuns:

Salut, Dan, desigur că mai creşti un bărbat în medie creşte până la 22 de ani, aşa că nu te speria ai o înălţime ok la vârsta de 15 ani, eu spui să nu te mai gândeşti la asta, te vei înălţa până la 1.86 ai să vezi.
O seară frumoasă!

| raulwwe a răspuns:

O sa cresti mult pana la 20 si ceva de ani, stai linisit. Uneori suntem nerabdatori si vrem sa fim si noi inalti precum altii, stiu sentimentullaughing. Pentru o crestere armonioasa recomand si sport(inot, basket, fotbal etc). Bafta!