| craiovaoltenia1234 a întrebat:

am 15 ani si 9 luni,1, 83 inaltime si fizicul il am bun(nu stiu precis cate kg, cam vreo 63). Ce credeti in cat timp incep sa pun masa musculara pe mine daca ma duc la sala si sunt serios cu ea? P.S. am nevoie si de proteine? funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| ValyComan a răspuns:

Masă musculară o să începi să pui din primele luni(dar nu rezultate spectaculoase). Te sfătuiesc să îţi pui alimentaţia la punct şi să îţi faci un obiectiv pe termen lung(1-2 ani). Astfel vei vedea rezultate. Şi da, ai nevoie obligatorie de proteine, e imposibil să creşti fără proteine(şi când zic proteine nu mă refer la suplimentele cu proteine, astea le iei doar dacă nu ţi le poţi asigura din alimentaţie)

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Normal ca ai nevoie de proteine, muschiul creste de la proteine.

Care sunt sursele tale de proteine acum?

| NOBODY a răspuns:

Spune-mi cifrele de la CNP, cartea de credit a părinților și contul bancar, și îți voi spune cam de câte luni de sală ai nevoie.

| KilluaZoldyck a răspuns:

FA inot e cel mai bine momentan dupa de la 17-18 ani poti cu sala!

| doggy123 a răspuns:

Pai daca vrei sa pui masa musculara pe tine vei avea nevoie de proteine si c-am de la varsta de 15 ani e acceptabil sa mergi la sala

| craiovaoltenia1234 explică:

Si cam in cat timp incep sa se vada rezultatele?

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru craiovaoltenia1234):

In primele 2-3 luni te dezvolti rapid, dupa, o sa te dezvolti normal, adica mai greu, in functie de multi factori, genetic, alimentatie, motivatie, antrenament