| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, 1.80 - aproape 60kg.
Am inceput sa merg la sala ca sa mai pun pe mine laughing Si vreau sa fac asta cat mai repede, daca merg zilnic (1-2 zile pauza), mananc bine (3-4 mese/zi), si sa zicem iau si proteine? Cam ce diferenta s-ar vedea in 2 luni?

Cat costa proteinele, de care imi recomandati? (nici prea puternice, dar sa fie ok happy stiu ca sunt ceva mai scumpe.)

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"mananc bine" pentru sala se traduce in 4-5, chiar 6 mese pe zi.

cu 3-4 mese o sa pui muschi "mediocri".

Nu exista "proteine puternice" sau proteine slabe, exista PROTEINE, atat.

Ele sunt extrase din mancare ( mananci mult sau iei cutii cu proteine e fix acelasi lucru ).

Pentru proteine cea mai buna recomandare: 5 fripturi pe zi + 30 de oua / saptamana. + migdale, nuci, caju intre mese.

Răspuns utilizator avertizat