| romario97 a întrebat:

am 16 ani, 60 de kg, 1.70 inaltime. Vreau sa ma apuc de sport " tras de fiare" dar acasa, am cateva gantere si o haltera.Intrebarea mea este " ce proteine/creatina etc" mi-ati recomanda? Va rog doar cei priceputi sa raspunda. Daca ati dorii sa-mi lasa-ti si un id de mess sau ceva ca sa putem lua legatura as fi foarte recunoscator..Multumesc

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Alimentatie cum trebuie, antrenament cum trebuie si o carte de gramatica, deh, lasati se scrie legat. nu ai nevoie de suplimente pentru 10 flotari si 40 de flexii la biceps. e ca si cum ti-ai pune un rezervor de 500 litri la o masina care consuma 2 litri la suta. nu face decat sa te tina mai mult timp, nu creste si consumul acesteia

| RoXXXoR a răspuns:

Salut! Eu am 17 ani, 85 de kg, 1.90 inaltime si fac sala de un an si vreau sa iti spun ca mai bine este sa faci muschi(ca presupun ca asta vrei) la o sala de fitness specializata si fara sa iei proteine sau creatina cum fac alti.Eu m-am dezvoltat asa fara diferite substante sau suplimente.Un alt avantaj cand faci la o sala specializata este ca poti sa ceri un instructor care te poate indruma sa dezvolti anumite parti ale corpului care vrei sa le "cresti"!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RoXXXoR):

"fara sa iei proteine sau creatina cum fac alti", adica sa stai nemancat, ca alea se gasesc in mancare.

Felicitari pentru un sfat cu care o sa ajunga in spital.

Ia incearca tu sa stai nemancat mai mult de 2 zile sa vedem daca poti.

| romario97 explică (pentru Cosmin86):

Cosmin ti-am dat un mesaj privat, raspunde-mi cand poti!