| alexandru122142341 a întrebat:

Am 16 ani fac sala si mananc pe zi mese gen : 4 cartofi copti 4 oua fierte si branza as avea o sansa la masa musculara precizez ca am si 57 de kg. inainte si dupa dau funda :*

6 răspunsuri:
| SashaB a răspuns:

Daca vrei doar sa te definesti da dar daca vrei sa si cresti in masa nu pre.Eu zic sa treci pe ceva mai serioshappyGen spaghete,orez, mazare, macaroane, fasole, cartofi dar la toate astea sa ai si o canditate modesta de carne pentru ca ar fi normal sa echilibrezi proteinele cu carbohidrati.

| SiLaS a răspuns:

Carnea unde e? Carbohidratii iar nu vad deloc.Trebuie sa ai 4 mese pe zi cu 250g carne +carbo, trebuie sa stii ca ai nevoie de 2g pe kg/corp ca sa cresti in masa musculara, si carbo cu atat mai mult.La varsta ta oricum nu ai cum sa pui masa musculara oricum, nu stiu cum de nu te-ai gandit la alt sport.Nu recomand copiilor un astfel de sport anaerob. Oricum faci cum vrei nu ma mai chinui sa ma gandesc la sanatatea altora pentru ca nu are rost.Bafta!

| alexandru122142341 explică (pentru SiLaS):

Am 3 mese cateodata mai mananc si 4.

| SiLaS a răspuns (pentru alexandru122142341):

Ti-am lasat un meniu la aceeasi intrebare dar ai pus-o de 2 ori.Este la cealalta intrebare

| alexandru122142341 explică (pentru SiLaS):

Silas voiam sa-ti spun daca as putea sa iau cateva kg din ceea ce mananc euu.

| SiLaS a răspuns (pentru alexandru122142341):

Cu meniul tau nu o sa faci absolut nimic.Meniul care l-am lasat eu la cealalta intrebare a ta este perfect pentru tine pentru a pune cateva kilograme.