| Cesafac a întrebat:

Am 16 ani si as dori ca din aceasta luna sa ma duc la sala, puteti sa imi spuneti si mie un program (exercitii/alimentatie/odihna) pentru varsta mea si cam in cat timp as putea sa vad rezultate? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Cr7adi a răspuns:

Frate,eu fac sala de 3 ani, am 17 ani. Trebuie sa mănânci foarte multe proteine, adică carne de pui, de vita, fara carne de porc ca aia ingrasa.Totodata ouăle, fasolea, laptele, brânză sunt importante, trebuie sa dormi 8-9 ore pe noapte, da nu ca te culci la 3 noaptea ca nu prea are rost.Antrenementul la început trebuie sa fie cât de cât lejer sa te obisnuiesti cu fiarele, si cel mai important nu fa supraantrenamnet, adică lucrează o grupa de muschi pe săptămâna.O regula gresita este : Cu cât tragi mai mult, cresti mai mult.Muschiul trebuie sa se recupereze, sa se odihneasca.Iti recomand si niște proteine de la Redis, Ideal Protein, destul de ieftin dar are mie imi da rezultate, am 41 in BRAT la rece.Cei care spun ca proteinele sunt rele, sunt niște dezinformati. Funda te rog

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cr7adi):

"fara carne de porc ca aia ingrasa", daca mananci ce trebuie si cat trebuie, nu te ingrasi nici de la aia

Iar ideal protein = o prostie de 2 bani, ai fi avut FIX ACELEASI rezultate si fara ea.

p.s. : la 41 in brat ceri funda? PENIBIL