| darky01 a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa ma apuc de un sport (handball, tenis sau atletism). As vrea sa il fac de performanta, si nu de placere. Mama zice ca e prea tarziu sa ma apuc de un sport pentru performanta, deoarece toti s-au apucat de mici. Exista sanse sa ma apuc de el ca performanta? Sa incep la echipa de incepatori, si sa avansez?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar cam tarziu, dar merita incercat totusi chiar si acum.
Mergi la Clubul sportiv din orasul tau si discuta cu antrenorii. Vezi care-i dispus sa te primeasca si conditiile lor.

| Ionut3399 a răspuns:

Tarziu? Spune-i mamei tale ca acel copil care a inceput la 16 ani sa se lupte e acum campion mondial in mma, stii despre cine vorbes, am 12 ani de sport, vointa si munca bate si timpul si gura altora, inainte de a enumera sporturi, practica si vezi in ce te regasesti, tarziu nu exista, poate doar ca motiv de lene!