| MadalinGGG a întrebat:

Am 16 ani și fac sala de 3 luni, ma bătea gândul sa iau proteine, dar nu sa exagerez, sa iau exact cât ar fi de ajuns, doar proteine (prafuri), NU steroizi! As vrea sa iau doar pentru 2 luni, după sa le las. Ce părere aveți?

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Cauta proteina vegetala. Fara prafuri, nu sunt bune!

| AnastasiaK a răspuns:

Nu inteleg logica. Si dupa alea doua luni, tu tot o sa ai nevoie de proteine pe care, daca nu-ti vei mai cumpara suplimente, le vei lua din alimentatie presupun. Iar daca peste doua luni consideri ca vei fi capabil sa iti pui alimentatia la punct in asa fel incat sa nu ai nevoie de suplimente, nu mai bine faci asta de acum si economisesti niste bani?

| MadalinGGG explică (pentru AnastasiaK):

Ma gândeam sa bag suplimente 2 luni pentru o schimbare mai mare, iar după sa continui cu proteine doar din alimentație

| Cosmin86 a răspuns (pentru MadalinGGG):

Ce schimbare in 2 luni? Iei proteine, creatina, glutamina 1 an cel putin, ca sa vezi "o schimbare".

Creatina 5 gr dimineata, proteine+carbo dimineata si proteine+carbo si glutamina dupa antrenament.