| xBlaise a întrebat:

am 16 ani si vreau sa iau niste proteine. Fac 3antrenamente pe zi si as vrea sa stiu si eu cam ce proteine sa iau. CREATINA EFERVESCENTA sau CREATINA MONOHIDRATA. Daca cunoasteti alte proteine "bune" va rog spuneti-mi si mie.

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

Stim proteine, nu creatina... faci o confuzie.
Ca sa cresti ai nevoie de un gainer, o proteina pentru masa musculara.
La varsta ta acesta se potriveste http://www.megaproteine.ro/......ner-2-3kg/

| xBlaise explică (pentru AntrenorFitness):

Deci multumesc mult big grin am luat 6 luni gainer si am o masa musculara de invidiat :X mi-au crescut gambele inca o data + spatele

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere sfatul medicului de familie, cel puțin, înainte de a consuma așa ceva!
Pa, pa.

| xBlaise explică (pentru Legiuitoarea):

A spus ca am organismul invatat cu asa ceva, deci pot consuma orice proteine. Dar eu vreau sa isi faca efectul in 1-2 luni chiar mai devreme + ca mie imi trebuie doar ca sa se mentina "muschii cum ii am acum" fara a mai fi necesar sa mai fac antrenament atat de des

| Cosmin86 a răspuns:

1. creatina ( efervescenta sau monohidrata ) e o creatina, NU PROTEINE. Nu contine DELOC proteine.

Vrei proteine sau creatina? hotaraste-te

2. Eu am muschi destul de dezvoltati ( cat sa pot face 7 tractiuni cu 30 kg legate de mine, la o greutate de 88 kg ) cu 3 antrenamente pe saptamana.

Antreneaza-te intens, cu greutati mari, si te poti antrena rar, ca ORICE sportiv.

Nu face nimeni 3 antrenamente pe zi ( nici macar 2 ), doar copii mici care cred ca stiu ce fac si atletii de performanta in perioada competitionala

| addy1999 a răspuns:

Http://veganufericit.ro/surse-de-proteine-vegetale uitete aici si da ti seama singur

| Alinaka a răspuns:

3 antrenamente pe zi sau pe saptamana?
Daca vrei sa cresti in masa musculara, un gainer, aici depinde de buget Iso Mass Xtreme Gainer http://www.culturism.net/......4590g.html ceva mai scum dar calitate sau levro legendary mass http://www.culturism.net/gainere/levro-mass-6-8-kg-legendary-mass.html un pret mai rezonabil. Vezi aici toate modelele http://www.culturism.net/gainere, un produs foarte cunoscut este si Weider Mega Mass 4000. Pe langa gainer mai ai nevoie de o creatina, BCAA si ceva vitamine. Daca esti alergic la ceva ar fi bine sa apelezi la un medic inainte de folosinta. :)