| Stemate2001 a întrebat:

Am 18 ani si cu ocazia carantinei vreau sa-mi imbunatatesc conditia fizica. Momentan ca si termen de evaluare, pot face maxim 20 de flotari (la ultima fiind total extenuat). Vreau sa-mi imbunatatesc stamina (adica anduranta de a putea executa mai multe repetari). Cum fac asta,in conditii de carantina,acasa? Ce exercitii sa fac,cate repetari, ordinea si la ce ore?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In primul rand alimentatie conteaza, fara alimentatie poti sa te antrenezi 20 de ani si sa progresezi putin, spre zero.

Cate fripturi mananci pe zi?

| Stemate2001 explică (pentru Cosmin86):

Pai... mananc o portie generoasa de pui prajit in ulei la fiecare doua zile.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Stemate2001):

Credeam ca mananci portia aia la fiecare 2-3 ore, nu zile.

Sa mananci o portie mare la 2 zile, nici macar domnisoarele firave nu mananca asa putin.

Mananc-o la 3 ore sa zicem, ZILNIC. Si mai variaza intre pui, curcan, vita, porc, etc.

| EuAdrian1233 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ați avea idee ce ar inseamna daca persoana respectiva chiar ar face acest lucru?

| Cosmin86 a răspuns (pentru EuAdrian1233):

Da, ar pune muschi. Asa se recomanda pentru masa musculara: sa mananci o masa consistenta din 3 in 3 ore. Nu e ceva neobisnuit sa mananci 4 fripturi pe zi (eu mananc asa constant).

Nu mai zic de profesionisti, care mananca si 3 kg de carne pe zi.

| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.