| Shavoo a întrebat:

Am 25 de ani, 1.85 inaltime, 63 kg si sunt ectomorf. Deoarece nu pot manca mai mult de 2, 3 mese pe zi ( pentru ca nu am pofta de mancare ) vreau sa incerc suplimente. Ce pachet de suplimente imi recomandati si ce parere aveti despre steroidul danabol balkan. Ma intereseaza sa castig in greutate intr-un timp cat mai scurt. Vreau sfaturi doar de la cei care au incercat pe pielea lor. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Sa te uiti putin pe Compozitia Nutritiva daca contine Dextroza ( eu nu mai stiu ). Daca nu, poti adauga si 30-50 g Dextroza.
Dintre alea 2 produse ce ti le-am recomandat eu as merge prima data pe ON Serious Mass.
Vroiam sa mai adaug :
- Degeaba incepi cu Steroizi daca tu ai 2-3 mese pe zi. Pai gandeste-te, ca sa faci performante cu Steroizi iti trebuie 1-2 kg de carne pe ZI. Deci cu 2-3 mese doar arunci banii pe fereastra. Sa-ti pui la punct alimetatia, chiar daca nu te ajuta corpul, trebuie sa incerci sa ai 4-5 mese pe zi, te straduiesti happy
- De cate proteine ai nevoie intr-o zi?! In felul urmator.
Inmultesti 63 cu 2 = 126 grame proteine pe zi ai tu nevoie. apoi imparti 126 la 5 ( 5 mese pe zi. ) 126:5 = 25, 2 g proteine. Deci tu ai nevoie la 1 singura masa de 25 grame proteine.
Cam asta ar fi happy

15 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Nu ai pofta de mancare tocmai pentru ca mananci de 2 ori pe zi

| Shavoo explică (pentru greyhound):

Si care e logica?

| greyhound a răspuns (pentru Shavoo):

Logica e ca mancand des, corpul se va invata sa-ti ceara mancare des. Mancat des inseamna mai multa insulina. Mai multa insulina inseamna mai multa masa musculara.
Mancatul des (cel putin 4-5 mese pe zi) e un principiu de baza in bodybuilding, lucru pe care s-ar presupune ca trebuie sa-l stii daca tot zici ca te duci la sala.
Nu vrei mancare dar vrei suplimente (suplimentele nu sunt inlocuitoare de mancare) si steroizi... pai crezi ca astea sunt capabile sa faca muschi din nimic

| Shavoo explică (pentru greyhound):

Am inteles ideea. dar totusi mi-e greu sa incep sa mananc 4-5 mese. Nu intra pur si simplu.

| greyhound a răspuns (pentru Shavoo):

Va fi greu 1 saptamana, pe urma o sa vezi cum o sa ti se faca foame. Nici n-o sa mai astepte corpul sa-i dai de mancare, o sa-ti ceara el

| Wehes a răspuns (pentru Shavoo):

Sa te uiti putin pe Compozitia Nutritiva daca contine Dextroza ( eu nu mai stiu ). Daca nu, poti adauga si 30-50 g Dextroza.
Dintre alea 2 produse ce ti le-am recomandat eu as merge prima data pe ON Serious Mass.
Vroiam sa mai adaug :
- Degeaba incepi cu Steroizi daca tu ai 2-3 mese pe zi. Pai gandeste-te, ca sa faci performante cu Steroizi iti trebuie 1-2 kg de carne pe ZI. Deci cu 2-3 mese doar arunci banii pe fereastra. Sa-ti pui la punct alimetatia, chiar daca nu te ajuta corpul, trebuie sa incerci sa ai 4-5 mese pe zi, te straduiesti happy
- De cate proteine ai nevoie intr-o zi?! In felul urmator.
Inmultesti 63 cu 2 = 126 grame proteine pe zi ai tu nevoie. apoi imparti 126 la 5 ( 5 mese pe zi. ) 126:5 = 25, 2 g proteine. Deci tu ai nevoie la 1 singura masa de 25 grame proteine.
Cam asta ar fi happy

| Wehes a răspuns:

Eu nu recomand nimanui Steroizi.
Cat despre suplimente, arunca o privire peste :
On Serious Mass :
http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-5-4-kg/
Este si cantitate si pret mai mic, dar am dat un exemplu.
Sau : Gfx-8 de la ProNutrition.

| Shavoo explică (pentru Wehes):

Cu ce altceva s-ar putea combina pentru rezultate optime?

| FitMonkey a răspuns:

Mananca putin si des, cand spun putin nu ma refer sa pui o bomboana in gura si sa il consideri o masa
calculeaza-ti necesarul zilnic de proteine, carbo si imparte la 4-5 mese si pe langa toate astea mai poti lua un supliment iti recomand un gainer pentru ca la inaltimea ta ai prea putine kilograme deci esti salb. bafta

| Shavoo explică (pentru FitMonkey):

Cum imi calculez necesarul zilnic si ce gainer imi recomanzi?

| FitMonkey a răspuns (pentru Shavoo):

2gr proteine pe 1kgcorp adica unui om de 70kg necesarul zilnic de proteine este 140gr
in cazul tau 63x2 in jur de 130gr proteine/zi ai de consumat
130/5=26 deci ai de consumat 26-30 gr proteine la o masa
daca spui ca nu ai pofta de mancare stoarce o lamaie pui foarte putin zahar si o bei iti va face pofta
iti recomand ON serious mass

| aLeXaNdru145 a răspuns:

iti poti lua un gainer.http://www.megaproteine.ro/......er-5-4-kg/

nu iti recomand sa iei steroizi.:D

| Shavoo explică:

Multumesc pentru raspunsuri baieti! O sa tin cont de sfaturile fiecaruia.

| luciancostan a răspuns:

Salut am vazut ca si tu esti ectomorf si eu la fel am 21 de ani am 1 80 si 63 de kg din ce tiau zis baietii aici as dori sa stiu daca se poate ce supliment ai folosit si daca ai crescut in greutate multumesc anticipat astept raspunsul tau big grin