| anonim_4396 a întrebat:

am aproape 14 ani si as vrea sa fac ceva exercitii/antrenamente ca sa fiu si eu mai tare, adica sa am mai multa forta si in acelasi timp sa si slabesc, nu as vrea sa ma duc la sala fiindca pot face exercitii si acasa, deci ce exercitii imi recomandati?

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. Exercitiile acasa sunt APA DE PLOAIE pe langa sala (stiu pe cineva care si-a facut sala acasa, dar l-a costat vreo 8000 de euro)

2. Muschii NU se fac doar cu antrenamente, ci si cu alimentatie (trebuie sa bagi 3-4 fripturi pe zi + 3-4 farfurii de orez/cartofi/paste + altele)

3. NU POTI sa slabesti sa faci forta. Cand slabesti, pierzi din forta, cand pui forta pierzi din definire.

Mai documenteaza-te, nu e simplu ce vrei tu (de-aia 80% esueaza grav, chiar si oameni cu 10 ani de antrenamente NU pun muschi si forta).

| siriusblack98 a răspuns:

Iti recomand sa iti cumperi niste echipamente sportive inainte sa te apuci de exercitii, abia apoi mai vorbim. Pentru ca tu rezultate doar din exercitii de tip calisthenics sau cu ridicari de tarnacop asa cum iti sugereaza acel copilas care nu stie ce vorbeste (si la propriu si la figurat) nu vei ajunge nicaieri.

| Alverto a răspuns:

Salut
Dacă locuiești la casă, eu îți recomand așa, fiindcă nici eu nu mă duc la sală:
Găsești ceva mai greu prin curte, de preferat o secure sau un târnăcop sau orice altceva care sa aibă peste 5-7 kilograme (depinde cat de dezvoltat ești tu) - 25 de ridicări pe oră cu "acea unealtă"
După ridicări, 30 flotări a câte 30 minute fiecare sau chiar pe oră
Ridicări de bară, daca găsești de ce sa te tii, merge și de o creanga de copac și cam atât
Improvizare laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alverto):

Cu antrenamentul ala cretin crezi ca inlocuiesti o sala?
Apuca-te de sah, lasa sportul.

| Alverto a răspuns (pentru Cosmin86):

Omule ți a cerut cineva părerea?
Vezi ce nu tu ai pus întrebarea dar se pare căr romanul nostru vrea sa se bage in seamă mereu
Du-te tu la sală și devino McGregor barosane, el a spus clar că nu vrea să meargă la sală
Eu din "exercițile astea de ploaie" arat mai bine decât cei cu 2 clase mai mari decât mine, și ca și cum ai merge la sală
Dar tu esti boss, ce sa mai, direct Arndold Schwarzenegger

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alverto):

"cu 2 clase mai mari", deci inca esti la scoala... copil laughing

Porti macar XXL, copilule? Sau arati bine, dar morti M sau L? laughing

| Alverto a răspuns (pentru Cosmin86):

Mă amuză faptul că unii nu știu să aducă argumente într-o discuție contra-dictorie, decât "copilule" "prostule" hello huga buga, e 2020
Trezest-te din preistorie
Dar dacă tot ai adus vorba, mă cunoști personal sa îmi spui copil sau că nu port XXL?
Uite cate lucruri irelevante poți scrie, ai colerat școala cu sala, are vreo legătură?
Tu crezi că anii arată maturitatea sau notele inteligența?
Degeaba nu mai ești la școală că te comporți ca un puști de 12 ani

| siriusblack98 a răspuns (pentru Alverto):

Ce zici tu acolo = pistol cu apa.N-ai treaba cu sportul si se vede clar. Mai si injuri ca ultimul terminat.Esti si tu un copilas mic si iti dai cu parerea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alverto):

Da, locuiesti cu mami si cu tati, mananci doar ce-ti gateste mami (ca nu ai casa ta, sa-ti faci alimentatia ta pentru masa musculara) si dai sfaturi despre muschi laughing)

Fugi la masa, ca se raceste ciorba facuta de mami!

| Alverto a răspuns (pentru Cosmin86):

M-ai initimdat crying
Așa este
Dar înainte de mai spune lucruri ce nu își au rostul pe o rețea de socializare sau orice altceva găsește intormatii despre acea persoana cu care vorbești, nu mai spune lucruri daca nu cunoști cum sta treaba, tu nu mă cunoști personal sa știi dacă am sau nu părinți, daca îmi fac singur banii,
dar tu ești cel mai tare
Tu acum ai făcut atac la persoană care este al doilea cel mai josnic nivel de a discuta cu cineva contra-dictoriu
Tu nu te ai luat de ce am scris eu, tu te ai luat de mine la propriu, asta face cineva needucat (needucat n.r nu se referă la educația de la școala, ci educația învațată de tine și singur în toți anii tăi de viață de cum sa te comporți) același stil îl folosesc și politicienii la alegeri "ce știe Dancilă, aia e prea analfabetă"
Tu nu te bazezi pe ceea ce spun eu, ci pe mine și pe cum e viața mea, asta nu se face, cine e copilul aici Cosmin?
Arata-mi unde am greșit spunând indirect că poți face și acasă masă musculară? De ce te ai băgat în discuție? Părerile ajută foarte mult, dar când tu faci atac la persoană și continui cu același argumente nestabile care nici nu se pot numii argumente se întâmplă asta
Văd că răspunzi după mult timp, ce faci in acest timp? Te gândești ce sa îmi spui și cum sa te comporți ca un adult imatur?
Tu chiar crezi că stau să îți spun dacă îmi fac sau nu proprii bani?
Dar tu nu vrei sa recunosti că ești prea imatur prin răspunsurile tale la ale mele
Eu nu vreau sa vad cine are dreptate, ci unde e sensul aici, de cai te ai băgat în discuție, dar știu ce o sa faci
O să îmi spui din nou că sunt un copil, că sunt prost etc. Spune frate ce simți, eu te las in pacea ta de om matur

| Alverto a răspuns:

Siriusblack98 după ce m-ai blocat, mai și spui că am înjurat? Unde am înjurat prietene?
Nu știi să aduci argumente, de asta mi ai dat restricție, tu ești acel gen de roman ce latră, dar fara argumente

| AnastasiaK a răspuns (pentru Alverto):

Ce argumente vrei sa-ti aduca oamenii astia? Sa-ti scrie aici sute de pagini de documentare pe care ei o au si se vede CLAR ca tu NU? Nu se poate atata efort pentru ca iti e lene (sau esti incapabil) sa te documentezi ca lumea si scrii prostii. Ti-au zis ca ai dat-o de gard si gata, e suficient. Apoi tu, smecheras, ai venit cu argumentul SUPREM laughing ca arati mai bine decat altii cu 2 clase mai mari. Pai nu realizezi ca e penibil? Fix ca un copil de 5 ani care se compara cu ceilalti copii sa vada daca e mai inalt si dupa se crede superior ca el crede ca e meritul lui (ca a dormit la pranz, ca a mancat tot din farfurie). Asa si tu, INTAMPLATOR esti un pic mai dezvoltat si ai impresia ca ai facut antrenament ca lumea si ai cunostinte in sport.

Pe langa argumentul copilaros, tu singur ai afirmat prin asta ca esti inca in scoala, deci copil. Ti s-a spus ca esti exact ce esti, un copil, nu a fost ad hominem cum insinuezi tu. Atac la persoana ai facut tu mai apoi cand ai sugerat ca se comporta ca un pusti. Asa ca iti sugerez sa lasi victimizarea si sa te maturizezi.