| StefanMihai a întrebat:

Am auzit despre CREATINA ca are rolul de a tine apa in muschithinking
Deci, daca fac cardio la sfarsitul antrenamentului si transpir abundent elimin apa si iau creatina aproape degeaba?

Rog fara raspunsuri la misto.

Merciwinking

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu iei ma degeaba, ca apa pe care o pierzi transpirand o pui la loc cand bei apa.

| JohnnyBi a răspuns:

Ai auzit un rahat. creatina are rolul de a regenera rezervele de ATP (adezinotrifosfat) din corp. aia cu apa e poveste pentru copii prosti

| Revendicated a răspuns:

Hey,nu lua creatina nu este buna de nimic, la revedere

| AntrenorFitness a răspuns:

Creatina intervine in contractia musculara, ofera forta, volum si favorizeaza cresterea musculara!
http://www.despreculturism.ro/......atina.html

| MrAnonym a răspuns:

Nu te va ajuta cu nimic.

| Goldenboy97 a răspuns:

De regula se foloseste la antrenamentele cu greutati, mareste forta, ofera o pompare mai buna(este vasodilatoare) chiar si capacitatea mentala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MrAnonym):

Serios? cel mai bun supliment nu ajuta cu nimic?

esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea lui de PAMPALAU, nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Revendicated):

Alt COPIL MIC

CUM naiba sa nu fie buna de nimic? Tu stii macar cate face?