| ZZCivilWar26 a întrebat:

Am fost la sala si ma doare in partea de sus spre ceafă destul de tare după ce am facut cateva ridicări cu bara la biceps. Aveti idee de la ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ai facut INCORECT. Cum fac toti care au sub 1-2 ani de sala.

Fa alte exercitii pentru biceps, la banca scott sau tractiuni la bara cu palmele spre tine.

Si MICSOREAZA greutatea, de multi ori iti maresti bratele SCAZAND greutatea, pentru ca le faci mai corect si e mai multa tensiune in muschi.

Filmeaza-te cand faci biceps, sa vezi daca tii coatele nemiscate (sunt oameni care dupa 5 ani de sala tot nu le tin).

| gothicbat a răspuns:

Probabil te-ai forțat prea tare, ia-o mai ușor.

| NuStiiCumMaCheama a răspuns:

Dupa prea multa sala iti poti afecta coloana vertebrala. Ti se poate indoi, nu mai stiu cum se numeste in termeni medicali dar se reface in timp. Apae dureri la nivelul spatelui si gatului.