| AimeZ a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Nu stiu cum sa driblez cu stangul deloc la fotbal. adica nu pot sa fac nimic cu stangul nici sa sutez nici sa dau pase nici sa driblez. adica practic nu e al meu... nu ma simt in stare sa fac nimic cu stangul dar am nevoie de el ca sa pot dribla calumea. Raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

Pai, ai putea incepe cu niste exercitii simple pe care sa le faci tu in particular.
Incearca mai intai sa inveti sa dai cu stangul in minge. Loveste mingea cu piciorul stang intr-un perete si repeta miscarea de mai multe ori. Apoi baga piciorul sub minge ca si cum ai da niste pase aeriene. Pas cu pas o sa vezi ca vei putea da si cu stangul.
Totul tine de exercitiul tau individual. happy