| Musoiu_Lilian_2001 a întrebat:

Salut tpu.Am nevoie de ajutor.Stie cineva cum as putea sa imi maresc viteza cand alerg?

Răspuns Câştigător
| Racolatorul a răspuns:

Salut, am facut 4 ani de atletism, am intampinat si eu aceeasi problema iae antrnorul mi-a spus ca este legat de rezistenta, intai trebuie sa iti formezi rezistenta, asta o faci alergand usor pe distante lungi, odata cu asta iti vei lucra si muschii picioarelor(ex: gambe, coapse), poti face exercitii suplimentare acasa sau la sala, unele din ele suna asa: clasicele geno-flexiuni, inca un exercitiu foarte bun pe care ti-l pot spune este: in pozitie verticala(in picioare) cu o greutate tinuta la piept(in brate) te ridici doar pe varfuri, dar ridicarea pe varfuri o faci in 2 etape, semi si full, adica te ridici putin, dupa care de tot, faci repetari de genul, saritul corzii mai e un exercitiu bun.
Enjoy big grin

1 răspuns:
| UserRo10 a răspuns:

Antrenament atat pe drum drept, cst si in panta sidrum denivelat