| alynutzu20 a întrebat:

Salut,TpU
Am nevoie de ajutorul vostru.
Sunt de cateva luni la un "club" de fotbal.happy
Antrenoru isi pune mari sperante in mine,dar eu trebuie sa mai fac forta in picioare ca sa sutez mai tare!
Ma puteti ajuta cu niste exercitii?(nu la sala)
Ce pot sa fac acasa! Puteti sa lasati videoclipuri de pe youtube pe mine nu ma intereseaza, atata timp cat fac forta in picioare!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Stii ca fotbalisti fac sala, nu? Si pun accent pe extensii pentru picioare ( e fix miscarea cu care sutezi in minge ), flexii, fandari si impins.

| VaraneV2 a răspuns:

Daca vrei sa sutezi cat mai tare, poti face exercitii pentru gamba.

| alynutzu20 explică (pentru VaraneV2):

Mda,si ce fel de exercitii?

| VaraneV2 a răspuns (pentru alynutzu20):

O varianta ar fi sa alergi pana nu iti mai simti muschiul Gambei, iar alta ar fi sa te pui pe o bordura sau ceva cu varfurile picioarelor si sa misti incheietura sus, jos pana simti pana nu mai simti gamba...