| vlady434 a întrebat:

Salut TpU! Am nevoie de sfatul unui alergator! Cum se vindeca întindere la articulaţia metatarso-falangiană? In timpul antrenamentului, e bine, dar dupa antrenament durerea devine insuportabila. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| wanted1 a răspuns:

Dupa ce termini exercitile nu te pui direct jos. Umbla incet 4-5minute.

| Nickname1890 a răspuns:

Asta trebuie sa discuti cu medicul ortoped, in primul rand s-ar putea sa ai nevoie de repaos.

| vlady434 explică (pentru wanted1):

Niciodata nu fac asta. Cand vreau sa ma opresc din alergat, merg din ce in ce mai incet si apoi incep sa accelerez din nou.

| vlady434 explică (pentru Nickname1890):

S-ar putea sa ai dreptate, dar am observat ca aceasta este o problema des intalnita la alergatori. De aceea am intrebat. Imi era frica, ca o sa aduci vorba de repaos, dar speram ca se poate vindeca din miscare, ca febra musculara.