| alexciaki1000 a întrebat:

am nevoie de un program de sala cu care ma dezvoltat bine. Eu mi-am facut acest program, daca e bun sau prost sa-mi spuneti sau daca puteti sa-mi recomandati altul

luni : piept+triceps

marti: biceps

miercuri: pauza

joi: picioare+abdomen

vineri: spate

sambata: umeri+trapez

duminica: pauza

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Marti stai doar 20 de minute la antrenament? Sau antrenezi bicepsul mai mult de 20 de minute, ceea ce e o prostie pentru un muschi mic.

| aXy99 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, ca sa poata sta 2 ore la picioare + abdomen laughing

| RobertMoon a răspuns:

E un program ok, mai puțin ziua de marți: biceps. Te duci la sala doar pentru biceps adică stai maxim 30 minute și pleci? De ce nu faci spate+biceps? Eu zic că e mult mai ok așa, iar vineri poți face umeri+trapez pentru că automat iese din schema spatele vineri dacă îl faci împreună cu bicepsul.

| Ralena a răspuns:

Antrenezi trapezul la o zi dupa spate. Trapezul nu face parte din spate? Nu il lucrezi implicit vineri si atunci sambata inca ai acid lactic? Si inca ceva, abdomene de ce doar odata pe saptamana? Poti sa faci la 2 zile. Cand lucrezi abdomenul intra si lombarul si este zona de postura.