| mariusvalentin7 a întrebat:

...am niste gantere de 5 si 10 kg si vreu si eu niste sfaturi despre.: cate exerciţii, cate serii si cate repetări sa fac...menţionez ca am 16 ani si nu am mai facut asemenea exercitii...dar am facut alte exercitii de forta si sunt destul de dezvoltat fizic...dar vreau sa cresc mai mult!

Răspuns Câştigător
| CulturismsiFitness a răspuns:

Desi sunt impotriva antrenamentului acasa si te sfatuiesc sa mergi la sala deoarece acolo sunt aparate speciale care solicita muschiul din mai multe unghiuri pentru a se dezvolta. ganterele le poti folosi pentru biceps,triceps, umeri, antebrat, piept, spate si genoflexiuni. la fiecare muschi lucrat iti recomand 4 serii de cate 12...15 repetari daca faci acasa. daca mergi la sala iti recomand sa faci 4 aparate pentru fiecare grupa de muschi lucrata. cauta pe youtube canalul totul despre steroizi si acolo vei gasi antrenamente specifice pentru tine

1 răspuns:
| Puscas_Alina_1979 a răspuns:

Poti incepe cu ceva usor timp de o luna ( ca de examplu flotari, genoflectiuni). apoi din ce in ce mai greu pana esti in stare sa ridici gantere! Succes!