| Radu136 a întrebat:

Am o intrebare. Am 1.75m si 56kg... Stiu sunt destul de slab. Si mi-am cumparat proteine. Vreau sa stiu daca ma vor ajuta sa iau in greutate... Ori cat as manca tot nu pot sa ma ingras. Mananc cate 6 mese pe zi si cam degeaba! Vreau sa stiu daca proteinele ma vor ajuta sa cresc in greutate.

Răspuns Câştigător
| FuriousMadalin96 a răspuns:

Daca sunt proteine Whey nu,daca sunt proteine care contin si carbohidrati da,dar totusi nu te baza pe suplimente,sunt foarte bune insa alimentatia este cheia, mananca seara tarziu, bogat in carbohidrati, grasimi, si proteine.

| Dkgray a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Cum sa contina ''proteina carbohidrati''?! Sunt substante total diferite. Produsul la care te referi tu este weight-gainer.

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru Dkgray):

Ma refeream la un produs care contine si proteina si carbo, nu m-am exprimat cum trebuie :p

9 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

''Mananc cate 6 mese pe zi si cam degeaba'' - cam greu de crezut daca ai mese bogate in proteine si carbohidrati sa nu iei in greutate. Cred ca ai vreo 3-4 mese si 2 gustari de nu iei in greutate.
Oricum, ce proteine ti-ai cumparat?!

| Radu136 explică (pentru Wehes):

Dymatize Elite Whey Protein...

| Diavolcata a răspuns:

Da te ajuta dar sa fi atenta cate iei nu in exces.

| Radu136 explică (pentru Diavolcata):

Voi lua cantitatea normala happy Nu o sa exagerez! Si nu sunt fata laughing

| DaveMustaine a răspuns:

Apeleaza la ajutorul unui nutritionist! Acesta iti va indica o serie de investigatii pentru a identifica eventualele carente din organism. Pe baza rezultatelor, acesta iti va intocmi un meniu specializat care sa raspunda corect cerintelor tale nutritionale.

| Radu136 explică (pentru DaveMustaine):

Multumesc de raspuns. Chiar am sa incerc!

| 666Belial666 a răspuns:

Te ajuta dar sa nu iei in exces.