| alexmihailul a întrebat:

am o intrebare: bicicleta medicinala sau cea fitness ajuta la slabit? Daca da, cate kg as da jos daca as face o ora pe zi?
Multumesc

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

E greu de estimat cate kilograme vei pierde pe zi, pentru ca depinde de multi factori (tipul tau somatic, varsta, ce mananci, cat mananci, etc), dar daca pedalezi in plin o ora pe zi, garantat vei vedea rezultate...trebuie totusi sa ai rabdare si sa nu astepti miracole peste noapte.

| Pool77 a răspuns:

E buna si bicicleta, insa ce recomand eu si stiu ca functioneaza 100% este urcatul pe banda de alergat.
Inclinat la maxim in sus, si pus pe 10-13, crede-ma n-o sa rezisti mult, si e mai eficient decat alergatul.

| DovleacTurbat a răspuns:

Nimic daca nu lucrezi la alimentatie.

| Emil_Florian_1982 a răspuns:

Daca nu faci schimbari in alimentatie s ar putea sa faci doar conditie fizica asa ca trebuie sa te gandesti la ceea ce mananci
Daca vrei sa o faci ca un profesionist tot ce trebuie sa faci se gaseste aici http://intrainforma.ro/cum-slabesti-mancand-pe-saturate/