| daridarian a întrebat:

Am o intrebare : care gainer este mai bun pentru cresterea masei musculare dintre serious mass si 100% premium mass gainer?

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Serios mass are 95% numai carbohidrati. personal, am incercat (un sac de 5kg sau cat are) si mi se pare fooaaaaarte muuuultttt carbooooo. adica ar trebui sa mananci pe zi multa proteina, ca asta are foarte multi carbo. daca vrei sa te faci MARE, adica M A R E este foarte bun, dar personal, as incerca altceva

| daridarian explică (pentru JohnnyBi):

Ok multumesc mult pentru sfaturi happy!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

As merge pe ON prima varianta. si muscletech sunt bune, dar platesti mult numele

| florynmondialul a răspuns:

De ce sa dai bani pe gainer? ia-ti un concentrat proteic! gainer=85% carbo
proteina 10% la unele dar majoritatea sunt asa carbohidratii ai asimilezi din aproape orice fel de mancare pe cand proteinele mai putin, mananca multi carbohidrati si cumpara un izolat proteic si le ai pe amandoua dar daca chiar vrei gainer ori serious mass ori mutantmass la mine a functionat fb mutantul!

| daridarian explică (pentru florynmondialul):

Eu cu mutant am pus 2 kg 3 nu sunt prea multumit

| MassEffect a răspuns:

Personal cred ca gainerele sunt pierdere de bani pentru ca au peste 70% doar carbo.Carbohidrati ii iei foarte usor din alimentatie.Eu as opta pentru un concentrat si carbohidrati sa ii iau din alimentatie.
Mie unul mi se pare mai bun ON.

| NDC12 a răspuns (pentru MassEffect):

Exact,la fel fac si eu.