| ioneldan a întrebat:

am o intrebare care ma obsedeaza. cand mam masurat la scoala acum 7-8 luni aveam 1.74 m. si acum dupa lunile acestea masor aproape 1.75 m( mam masurat acasa in seara asta). nu stiu daca mam masurat bine sau nu, dar simt ca mi s-a oprit cresterea. tata e inalt are 1.80-1.82 m si mama e mica 1.62 m. pe la vreo 12 - 13 ani credeam ca voi ajunge pe la inaltimea tatalui meu sau putin mai mult, dar acum vad ca am ramas mic de statura. voi ce credeti mi s-a oprit cresterea sau e doar o stagnare? rudele spun ca tata era cat mine cand era de varsta mea.

3 răspunsuri:
| RTDRomania a răspuns:

Nu are nici o legatura masturbarea cu cresterea ori nu te-ai masurat bine dar nu te vei opri din crestere pana la 25 de ani poate ca te tragi din rude cu maicata, nu toti semanam cu tatici.

| iasicumpara a răspuns:

Eu zic sa mai astepti putin. Procesul de crestere poate fi brusc. Nu trebuie sa stai sa te masori zilnic. Sigur nu te-ai masurat bine.

| ioneldan explică:

Ma scuze de greselile de scriere( mam, sa)dar sunt foarte obosit si am scris in graba.