| spinteca a întrebat:

Am o intrebare, daca am luat creatina timp de 1 saptamana jumate 5gr si pe urma n-am mai luat 2 saptamani si ma decid sa iau iar dar de data asta sa ma tin de ea ar trebui sa fac rencarcare cu 15-25 gr timp de 4-5 zile?

3 răspunsuri:
| AlleXuSS a răspuns:

Salut daca faci sala poti lua creatina dar trebuie sa bei foarte multa apa altfel o sa ai probleme la rinichi din cauza acelui praf de la creatina!
Daca vrei sa te apuci sa iei creatina ia-o normal adica tot cantitatea cu, care ai inceput si nu "15-25gr"
Nu recomand daca nu faci sala!
Salut!

| spinteca explică (pentru AlleXuSS):

Am auzit ca pentru rezultate mai rapide este recomandat incarcare cu 15-20 gr.

| AlleXuSS a răspuns (pentru spinteca):

Da dar nu ai specificat ce tip de creatina iei creatina simpla sau creatina monohidrata daca vorbesti de cea monohidrata poti face si incarcare dar ca sa nu risti mai bine incepi normal cu 5gr minim 1 saptamana si dupa aceea poti incerca incarcarea si eventual cat mai multa apa pentru a nu aparea probleme la rinichi mai tarziu big grin
Salutare!