| Polinco a întrebat:

Am o intrebare, daca iau Suplimente Proteice vreo 3-4-5 luni si dupa nu mai iau, toata masa pe care am pus-o in perioada aia va scadea?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu, toata masa se va pastra si va creste in continuare, cat timp mananci si te antrenezi.

Tu oricum iei proteine din mancare, chiar 80-90% iei din mancare si din suplimente maxim 20%.

Tu renunti la ceva care conteaza aproximativ 10%, asa ca nu-ti fa prea multe griji.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu

| baru a răspuns:

Aproape toata. In afara de asta, pielea va avea de suferit.

| Osneros a răspuns (pentru baru):

Suplimentele proteice nu-s steroizi straight face

| baru a răspuns (pentru Osneros):

Asa este. Steroizii, sunt chimicale.

| baru a răspuns:

De la proteine faci masa, te implinesti, te dezvolti, pielea se intinde. Dupa ce nu mai consumi proteine, scazi, slabesti, pielea revine dar....greu si dupa mult timp. Ficatul? Rinichii?

| Cosmin86 a răspuns:

1. Ce masa in "3-4-5 luni"? Masa pui in 2 ani. Deci intrebarea corecta e "daca iau suplimente proteice 2 ani"...

2. Evident ca NU va scadea, cat timp te antrenezi si te alimentezi corect. Altfel va scadea indiferent daca ai luat sau nu suplimente.

E IRELEVANT daca ai luat sau nu suplimente, cand nu te mai antrenezi masa incepe sa scada.

| Polinco explică (pentru Cosmin86):

Gen, eu am vrut sa stiu, daca iau suplimente proteice o perioada de timp, iar dupa nu mai iau dar tot continui sa ma antrenez si sa mananc bine, toata masa acumulata in perioada aia de timp va scadea la stagiul in care am fost inainte sa iau suplimente proteice?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Polinco):

Nu, toata masa se va pastra si va creste in continuare, cat timp mananci si te antrenezi.

Tu oricum iei proteine din mancare, chiar 80-90% iei din mancare si din suplimente maxim 20%.

Tu renunti la ceva care conteaza aproximativ 10%, asa ca nu-ti fa prea multe griji.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu, daca mananci necesarul de nutrienti si continui sa te antrenezi.