| rusua500 a întrebat:

am o întrebare de ce când merg la fotbal și alerg incepe să mă usture(înțepe ) sfârcurile sunt băiatlaughing mi se pare ciudat să mă usture.

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Raspunsurile pe care le-ai primit sunt corecte. Cel mai probabil, din cauza materialului sintetic. Daca dai o cautare pe Google, vei vedea o multime de maratonisti carora le curge sange din sfarcuri. Asta ai pati si tu daca ai face un efort comparabil.

| RAY a răspuns:

Transpiratia, nu purta plasticuri de astea, chimicale, ceva din bumbac

| sierra1 a răspuns:

Poate de la tricoul sintetic?

| MihaiNicu23 a răspuns:

De la transpiratie, mai poarta si tu ceva din bumbac.

| Kerre a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta este transpiratia, incearca sa porti niste haine mai de calitate de ex bumbac, sau incearca sa faci un dus rece dupa ce vii de la fotball, asta te va mai scapa din durere.

| rusua500 explică (pentru Kerre):

Dar nu mă ține "durerea" mult doar când alerg, joc