| MateyGrigore a întrebat:

Am o intrebare, de ce nu ma pot uita la live-urile de pe digisport, scrie că "Acest video nu este disponibil din cauza restrictiilor geografice". Ce sa fac ca sa ma pot uita la liveuri?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca te aflii in alta tara decat Romania, atunci poate exista restrictie de vizionare, din cauza drepturilor de transmisie.
Aceste restrictii de drepturi pot exista mai ales in cazul transmisiei unor eenimente sportive transmise direct, si sunt impuse de contractul de retransmisie incheiat de RCS-RDS (Digi) cu furnizorul transmisiei.

| MateyGrigore explică (pentru Bula):

Si ce pot sa fac? (Stau in Moldova)

| Bula a răspuns (pentru MateyGrigore):

Iti faci abonament la Digi, prin satelit, platesti inainte abonamentul pentru un an si vizionezi linistit toate programele transmise (peste 100).

3 răspunsuri:
| Cedry2k8 a răspuns:

Am impresia ca trebuie sa ai providerul de net tot de la ei. (Digi/ RDS)