| Kalone a întrebat:

Am o intrebare despre aceasta carantina care ma innebuneste deja.

Obisnuiam intr-un timp sa merg intr-un parc destul de indepartat de casa, unde puteam sa ma antrenez, dar cu acest virus nu stiu daca mai pot merge.

Intrebarea este, daca am 16 ani si masca, pot merge acolo sa ma antrenez, din moment ce fac sport? Daca da, putem merge doua persoane?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă e îndepărtat ai șanse mari să-ți iei amendă dacă dai de un polițist aiurea

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa poti dupa 15 mai

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pîna pe data de 15 mai nu poti merge, parcurile sunt închise iar politia dă amenzi celor care nu respectă carantina, cum ai rezistat atît mai rabdă două saptamîni ca se vor deschide treptat si parcurile si vei putea merge in parc.Esti fată?

| Kalone explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, daca eram fata era probabil mai usor.

Am nevoie de anumite,, echipamente'' din parcul ala, pentru Calisthenics.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Puteti merge doua, depinde insa cit de indepartat de casa... si problema e ca parcurile sunt inchise. Adicatelea inchise de-a binelea. Incuiate. Daca era spatiu semi-deschis care nu putea fi incuiat... atunci mergeti, dar cum ziceam - depinde de distanta si peste ce politisti dati. P.S. Nu are treaba masa. In spatii deschise nu e obligatorie.

| Katie1356 a răspuns:

Iti sugerez sa astepti pana dupa 15 mai cand se vor mai ameliora unele restrictii si nu vei mai necesita declaratie. Mai este doar o saptamana, incearca sa te antrenezi acasa sau stric in zona blocului/casei. Eu iti zic din experienta, m-am indepartat doar 3 strazi cand am fost la alergat si mi s-a atras atentia sa raman doar langa bloc.