| WorldTraveler2553 a întrebat:

Am o intrebare legată de sală.
Sunt începător, merg pentru prima dată și nu știu ce va trebui să fac.În sensul că sunt multe lucruri pe-acolo și mi-e cam greu să "apuc taurul de coarne".
Pentru cei care se pricep.Ce ar trebui să fac în primele zile de sală? Nu vreau doar "faci cardio si nu stiu ce si nu stiu ce ". Daca se poate mai detaliat, mulțumesc anticipat, ofer funda :*

2 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Acomodare, aia faci. Iti trebuie neaparat un antrenor sau cineva care sa te indrume, sa se asigure ca executi corect exercitiile. Da, faci cardio. Cat? Depinde ce vrei sa faci la sala. Sa slabesti, sa pui masa musculara, sa faci forta etc. Mai departe iti faci un program pe zile. Nu stiu cate zile vrei sa mergi la sala, eu sugerez sa faci luni piept cu biceps, marti iei pauza, miercuri faci triceps cu spate, joi picioare si vineri umeri cu abdomen.
Mai inspira-te si tu de aici. https://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

| WorldTraveler2553 explică (pentru AndreiWeisz):

Mulțumesc. Scopul meu e de fapt să scap de burtă, nu e foarte mare dar totuși e un surplus și n-ar trebui să existe. Mușchii sunt pe locul 2 mai mult