| vlad96 a întrebat:

Am o intrebare legata despre produse: Mi-am luat o minge jabulani de 450 ron si scrie made in china si o pereche de adidasi nike mercurial violet/orange de 300 ron tot made in china! ce reprezinta asta ca nu sunt de calitate nici minge nici adidasii? de ce aproape toate produsele nike sau adidas etc sunt facute in china sau in alte tari din china?

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Aproape toate produsele care se vand pe pamant in ziua de astazi sunt Made In China. Toate marile companii si-au mutat fabricile in asia unde e mult mai ieftina mana de lucru si au costuri de productie mai mici. Dar daca le-ai luat dintr-un magazin de incredere, sigur sunt originale.
Play onwinking

7 răspunsuri:
| NykuMjFan a răspuns:

Eh, niciun produs nike nu e facut in china, si daca tu ai vazut china facuta din tari/... Oricum tu ce crezi ca inseamna asta? eu zic ca ai dat banii degeaba. Casca bine ochii inainte sa iei ceva

| cяιss a răspuns:

Ca sunt facaturi asta inseamna. :]
daca sti.cand iei ceva din nike, puma, adidas scrie made in :
alte tari nu china.
alea sunt originale ^^

| Poe_Marius_1975 a răspuns (pentru cяιss):

Gresit in USA in toate magazinele de firma brenduri renumite scrie made in china

| Mycula a răspuns:

Tiai luat teapa alta data uiatte unde sunt fabricate si sunt sigur ca nu sunt originale.

| RMaria31 a răspuns:

Buna ziua,
vad ca poastarea este facuta cu ceva vreme in urma insa sunt sigura ca la fel ca si mine vor mai citi si alte persoane acest topic cautand raspunsuri. Asa cum a mai scris cineva de aici, toate marile companii au fabrici in China. Eu traiesc in New York si fac cumparaturi din magazine de renume. Am in fata trei produse de la firme diferite, repectiv Guess, Calvin Klein si Kenneth Cole, cumparate din magazin, stiti ce scrie pe ele? Made in China happy America este tara de consum, nu de productie. Niciodata un american nu va sta sa lucreze pe banda sau in chimburi pe acelasi salariu ca al unui chinez, roman sau taiwanez. Am avut surpriza sa vad intr-un magazin o curea din piele semnata Ralph Lauren pe care scria "made in Romania". Daca ai garantie la un produs, chiar daca scrie pe el "made in china", atunci e ok, inseamna ca firma care isi pune semnatura pe el, garanteaza pentru acel produs, calitatea lui. Stiati ca celebrele cizme UGG daca nu scrie "made in china" pe ele, nu sunt originale? Singura firma care produce aceste cizme isi are fabrica in China, nicaieri in alta parte happy
Sper ca acest raspuns sa "linisteasca" unele suflete.

| Sylvester007 a răspuns:

Alte tari din China? laughing hai ca am auzit-o si pe asta... multumim pentru enumerarea ultimelor tale achizitii... probabil ti-ai luat teapa happy

| vlad96 explică:

Pardon alte tari din asia