| Zebi a întrebat:

Am o intrebare mai ciudata dar... vreau sa stiu si eu ce denumire au acese "fase" de pe mainile fotbalistilor :

http://www.football-wallpapers.com/......24x768.jpg

http://i.ziare-pe-net.ro/......steaua.jpg

(vezi poze)

Dupa cum puteti vedea acelea nu sunt banderole gen cum au tenismenii. produse de nike, adidas, etc.sunt ca un fel de bandaje elastice...ca pansament nu poate fi.

Vreau sa stiu si eu ce sunt exact, la ce folosesc (am auzit ca ele strang incheieturile pentru a nu face entorsa), cat costa si unde se gasesc.

Raspunsul care ma ajuta are funda.

2 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Asa e sunt pentru entorse, probabil s-au accidentat la antrenamente si acum ca sa previna s-au bandajat, gasesti in farmacie mi se pare ca la 5 sau 8 lei, 5 metrii, sunt mai multe modele si dimensiuni, unele nu prea strang bine altele sunt chiar bune mi-am luat si eu acum un an parca

| Flafster a răspuns:

Nu au nicio denumire speciala, mergi intr-o farmacie si intrebi de fase elastice pentru incheieturile mainilor si ar trebui sa gasesti ceea ce iti trebuie.:*