Întrebare recomandată | stangaionut a întrebat:

Salut TPU,am o intrebare,suna cam ciudat, dar cum pot inota pe sub apa fara sa ma panichez adica cum sa imi tin respiratia cum sa inot etc, aaa da si pe sub apa daca tin ochii deschisi ma vor ustura la suprafata? eu stiu sa inot la suprafata dar pe sub apa deloc

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Eu sunt la inot si antrenoru imi spunea mereu inainte cand ma panichez sub apa sa ma gandesc la ceva frumos, nu stiu ce ma face pe mine fericit.Si sa ma gandesc ca apa imi face bine big grin
Si daca vrei sa iti ti ochii deschisi e foarte usor... prima oara bagi capu in apa si il ti cam 20 de sec apoi deschizi ochi vreo 10 sec si tot asa. apoi ii inchizi iar.
Pa, bafta happy

| LarysaLarisa a răspuns:

1. nu trebuie sa te panichezi... trebuie sa fii calma si sa te gandesti la lucruri frumoase... Eu de ex sub ama ma simt mai bine decat de uscat. Funda? big grin
2. cand te bagi prima oara sub apa si deschizi ochii nu te vor ustura...( daca e apa cu clor te vor ustura putin)