| Acsinte_Florin_1997 a întrebat:

Salut ..TPU am o mica intrebare am 16 ani 53 kg si 1.73 m

si vreau sa iau creatina pentru masa musculara dar nu stiu daca dauneaza

2 răspunsuri:
| tudorhit a răspuns:

Depinde de tine. Eu spre exemplu am probleme cu stomacul de la ea. Nici 5g nu suporta corpul meu. Poate la tine suporta.

| Stefan_Cristea_1999 a răspuns:

Creatina este recomanda si foarte buna (ea ajuta la stocarea apei in sange dar trebuie sa bei 4l+ de apa, iti ofera energie, forta, rezistenta) dar daca ai probleme cu rinichi nu este recomandata, o sa ai dureri
Pe scurt este buna ( o recomand si o folosesc) dar daca ai probleme cu rinchii nu e ok (nu cunosc prea multe pentru ca nu am problema asta)
Inca o chestie: cumpara creapure( este creatina pura fara impuritanti ce ar putea dauna pe termen lung) este putin mai scumpa dar merita (in jur de 10 lei in plus)
Recomand creatina de la myprotein,