| Mijai9050 a întrebat:

Salut tpu.Am o mica problema.Am 15 ani si sunt putin cam gras...Am 1,87 si 97kg. Pe langa dieta m-am gandit la urmatorul program de exercitii:
Ziua 1-2 25 de abdomene/zi
Ziua 2-4 50 de abdomene/zi
Ziua 4-6 75 de abdomene/zi
Ziua 6-8 100 de abdomene/zi
ziua 8-10 125 abdomene pe zi
ziua 10-12 150 abdomene/zi
Ziua 12-14 175 abdomene/zi
Ziua 14-16 200 Abdomene/zi
Ziua 16-18 225 abdomene/zi
Ziua 18-20 250 abdomene/zi
Ziua 20-22 250 abdomene/zi + 25 genoflexiuni
Ziua 22-24 250 abdomene/zi + 50 genoflexiuni
250 abdomene/zi + 250 genoflexiuni
Apoi incep 250 abdomene + 250 genoflexiuni + 25 flotari si tot asa.
Tin sa mentionez ca le voi face in serii de cate 25 pe parcursul intregii zile.Credeti ca va avea efecte? Eu sunt gras doar la burta, in rest sunt ok.

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Dieta te va ajuta.
https://doc.ro/uploads/photos//cache/ce-este-grasimea-viscerala.jpg
Dupa cum observi muschii abdominali sunt intre stratul de grasime subcutanata [ sunca aia de o apuci cu mana laughingwinking ] si cea viscerala [ in caz ca ai ].
Din alimentatie scapi de stratul de grasime, exercitiile iti lucreaza muschii nu grasimeawinking si conform unor ''laureati Nobel'' de latra pe TPU ca grasimea se TRANSFORMA in muschi fizic nu are cum un tesut sa se transforme in alt tesut in urma exercitiilor laughing

| Mijai9050 explică (pentru alina2k18):

La alimentatie este ca nu prea mananc mai nimic pentru varsta mea, manac extrem de putin dar stau degeaba foarte mult..Mersi oricum