| AndreiAron656 a întrebat:

am o problema cu bicicleta mea, e un DHS Adventure, toate piesele Shimano, in special schimbatoarele, de la un timp nu imi mai intra in viteza a 7-a (are 7 viteze) in rest schimbatorul merge perfect in vitezele 1-6. doar in a 7-a nu intra, am incercat sa schimb repede din a 4/5-a in a 7-a in timp ce dau foarte repede din pedale dar tot in a 6-a se opreste si atat. Cine ma poate ajuta va rog cu un tutorial video despre aceasta problema sau daca stiti voi sa-mi explicati bine. Va multumesc pentru timpul si ajutorul acordat!

1 răspuns:
| Salcudean_Cristi_1994 a răspuns:

Si eu am patit la fel.Schimbatorul ori trebuie reglat ori schimbat, dar iti recomand sa o lasi pe mana cuiva priceput.Asta se intampla de obicei cand schimbatoarele nu sunt cele cu care a fost fabricata bicicleta... funda?