| Sjsnznx123432 a întrebat:

Am o problemă! Fac fotbal de performanta si urmeaza sa fiu pe nationale, iar anttenorul m-a luat, adica a zis ca ma ia si pe mine. Am 12 ani. Bun, deci cand dau cu suturile in minge, fix de unde incepe tot piciorul ( mai sus un pic de bulane ) ma doare foarte rau cand dau suturile! Am dat cu creme dar n-are niciun efect!

Răspuns Câştigător
| Daniel9988 a răspuns:

Mergi la ortoped.Probabil te va trimite la reumatologie. Daca ai dat mai demult un sut foarteputernic,e posibil sa ti se fi suprasolicitat tendoanele.Dar cum eu, rezident cardiolog, nu te pot ajuta din aceasta privinta(pot doar sa imi dau cu parerea, dar nu-i de niciun folos), mergi la medicul ortoped asa cum am precizat.

3 răspunsuri:
| Zabbyel a răspuns:

Uite acu', te vindecam cu vorbe happyMergi la medic!

| DavidoffUser a răspuns:

Inghinalii te dor pe tine. Spune-i preparatorului fizic. Supozitoare iti trebuie.

| Yeyeboi a răspuns:

Daca am inteles corect, te doare in locul unde osul piciorului se imbina cu soldul. De obicei durerea provocata acolo este datorita unei miscari gresite din punct de vedere tehnic. Incearca mai multe metode si incearca sa folosesti si genuchiul cand tragi, nu numai soldul. Nu te lua numai dupa mine, si mergi la medic pana nu dai se mai rele tongue