| Nicușor2508 a întrebat:

am o problemă la schimbatorul de la bicicleta la pinioane, cand vreau să schimb vitezele se schimba extrem de greu sau deloc chiar, schimbatorul este nou, suruburile poate sunt problema sau poate maneta schimbatorului este prea ieftina, nu inteleg, dar daca m-ati putea ajuta dau fundă, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cksihja a răspuns:

Verifică să nu cumva să fie slăbite cablurile.

| Nicușor2508 explică (pentru Cksihja):

Cablul este foarte strans, si totusi imi este super greu sa imping maneta aia sa schimb vitezele sau nu se misca deloc, am incercat sa mai si eliberez putin tot nu merge, nu imi dau seama ce poate să aibă? Schimbătorul este shymano rd ty 300, iar maneta schimbatoruluo este una basic, de 20 de lei, si ea este nouă, dar tot nu pot schimba

| Cksihja a răspuns (pentru Nicușor2508):

Îți este greu să pedalezi, îți sare cumva și lanțul?

| Nicușor2508 explică (pentru Cksihja):

Nuuu, gataa am rezolvat, multumesc mult pentru raspunsuri, a trebuit sa schimb cămăsile si cablurile si sa strang cata mai bine cablul pe schimbator si e totul bine