| TPULion a întrebat:

Am si eu mai multe nedumeriri legate de pariurile sportive live, am de gand sa incerc si pe partea asta, nu excesiv, doar sa incerc sa vad daca prinde mai bine decat pariul de dinaintea meciului. Doresc sa imi raspunda cineva de stie perfect despre ce e vorba, nu doar dupa "auzeli".

1) Care este cea mai buna "casa de pariuri" LIVE, sau site, am auzit ca Unibet este cam cel mai bun, acolo si tintesc sa pariez.

2) Trebuie sa depun o anumita suma pe site pentru a depunde primul pariu, sau sa imi citeasca contul, am citit ceva de genul ca trebuie sa depun 50 lei daca doresc prin card bancar sau 25 lei prin paysafe

3) Cum sta de fapt acel castig de 250 ron la unibet, daca pun primul pariu indiferent de victorie sau castig primesc 250 lei? Ii pot scoate?

4) Legat de meciuri acum, de exemplu sa zicem ca se joaca Barcelona - Real si este 1:1 in minutul 60, eu atunci pariez pe real care joaca mai prost si are o cota de exemplu de 5, eu in minutul 60 am pus pont-ul pe real cu cota de 5, cota se schimba in desfasurarea partidei automat, cota pe care am pariat-o ramane stabila banuiesc, nu se schimba cota pariata in functie de partida

5) Trebuie sa am o anumita suma castigata / suma in cont pentru a retrage banii?

OFER FUNDA

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pe live poti sa-ti retragi si suma bagata cand renunti,, dar nu la toate agentiile. Dupa ce-ti faci cont, e clar ca trebuie sa bagi tu suma pe care vrei s-o pariezi si depinzand de cota pe care o ai pe meci/bilet si asa se face suma finala, daca e castigator biletul,, ti-ai si ridicat banii. E cam riscanta 'meseria' asta, sunt blaturi prea multe

| ValoareLaMinut a răspuns:

Eu sincer iti spun sa nu te apuci de pariuri pentru ca aceste pariuri te poate duce la dependenta crede-ma am fost si eu dependent de pariuri sportive doar nu te apuca

| TPULion explică (pentru ValoareLaMinut):

Nu prea are relevanta raspunsul pentru ce am cerut eu, dar multumesc. Joc la pariuri de aproximativ 3 ani si pentru mine de exemplu nu a adus la o dependenta in a imi consuma banii, consum strict cat consider ca imi iese o eficienta dupa, nu sunt disperat. Astept un raspuns concret.