| kim12345 a întrebat:

Salut tpu.Am si eu niste intrebarii....deci ce fe de role imi trebuie pentru trickuri (rollerblade)din ce stiu eu role agresive dar se pot face trickuri si cu role normale? si as putea face eu role argresive si role normale? imi puteti da si mie niste linkuri

2 răspunsuri:
| me4u a răspuns:

Salutare, daca vrei sa faci trick-uri si sa folosesti rolele in skatepark iti trebuie role agresive. Daca folosesti modele pentru plimbare o sa se strice foarte repede. Gasesti la magazinul Skates mai multe variante potrivite www.skates.ro/role si pui filtru pe agresive;)

| ChocoHeart a răspuns:

Eu merg in skatepark cu role normale si dee curand am dat drop-inul pe miniramp.

Poti incepe cu role normale si cu timpul sa iti iei unele agresive daca simti ca te pasioneaza acest sport. Doar ai grija.l, nu incerca mai mult decat poti. Daca esti o persoana timida sau rusinoasa si ti-e ca o sa rada cineva (desi in general oamenii te ajuta, ca nimeni nu se naste invatat) poti incerca sa treci prin skate parca la o ora in care nu e nimeni.

Si stiu ca suna pueril, dar nu iti uita protectiile, mai ales daca soarele arde afara. Dar daca porgi protectiile ai mai mult curaj. Si nu sta sa iti prinzi curaj ca asa mai mult il alungi. Daca vrei sa faci ceva fa-o direct. Dar bine mai intai ia-o usor. Incearca la mini ramp sa te dai in fata si in spate pana ajungi sus si invata sa urci ca lumea. Dupa incearca dropu laughing

Daca esti din Bucuresti poate ne vedem