| Anonimul12131 a întrebat:

am si eu o intrebare cate abdomene trebuie sa fac pe zi ca sa fac abdomen? Adica momentan am 100 de kg si 196 cm inaltime.

Răspuns Câştigător
| Alexxxaa1010 a răspuns:

Ca sa ai un abdomen lucrat trebuie intai sa ai o dieta echilibrata.
Sa faci mult sport, nu numai abdomene, sa alergi, daca-ti permite timpul sa mergi la sala, sa ai un stil de viata sanatos.
Iar in legatura cu abdomenele, pentru inceput sunt suficiente atatea cate poti tu sa faci, in jur de 20/30, daca continui zilnic in acest ritm, vei ajunge la 200/300; iti spun asta din proprie experienta.
Nu e neaparat sa te ridici pana sus, poti sa te ridici doar pana la jumate, pana iti intri in "mana". Bafta!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Baga sprinturi daca vrei sa arzi grasimea abdominala

| beny0202 a răspuns:

Incearca sa adaugi cate 5 abdomene zilnic. Adica, azi faci 15, maine 20, poimaine 25 si tot asa.

| Delia_Iarina_1999 a răspuns:

Păi o dietă sănătoasă este esenţiala.
Ştiu că pe noi domnul profesor de sport ne pune zilnic să facem cam 200 la fete, 300 la băieţi de abdomene. Acuma nu uita şi de celelalte părţi ale corpului. Ar fi ciudat să văd pe un tip cu pătrăţele şi să nu poată fugi nici măcar 1 km...

| Anonimul12131 explică (pentru Delia_Iarina_1999):

Nu ma refer la pătrățele doar abdomenlaughing) niciodată nu am vrut pătrățele și mersi de răspuns.