| marian19954321 a întrebat:

am si eu o intrebare, ce pot sa fac sa imi maresc viteza de alergare? In fotbal

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Alergare de viteza zilnic cu incercare de progres

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face un exercitiu se numeste slide pulls, dar prea greu ai acces la el. Adicã sã impingi ceva metri o greutate, sau poti face GPP preparare fizicã, sunt pe internet si greutãti care ti le legi de tine. Leagã-ti 5-10 kg nu mai mult, aleargã putin si stai o zi intreagã asa, sã vezi dupã simti cã zbori.

Pentru sprint ai nevoie de musculatura fesierilor la salã e bine sã lucrezi exercitii unilaterale, fandãri in spate, genuflexiuni de pe box, deadlifturi jefferson(+ blocaje)

| Deserth a răspuns:

Sex mult, cat mai mult

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns:

Cel mai bine cand vrei sa devii mai bun la ceva, il faci de 10000024839512895 ori, adica alearga

| mysterioR a răspuns:

Sprinteaza 50 metri de 5 ori cu pauza de 1-2 minute intre ele, dupa mai multe antrenamente treci la 70 metri 90 si 100. Apropo e foarte greu sa fi un sprinter bun, pentru inceput sa sprintezi cu 30km/h este foarte greu.cel mai bun sprinter din lume alearga cu 45km/h.

| petrestelistu a răspuns:

Dacă faci alergare zi de zi, progresiv, o să vezi rezultate în timp destul de scurt. Antrenament