| ioanandrei a întrebat:

Salut TPUhappyAm si eu o intrebarebig grine ce de iecare data cand fac exercitii cu gantere fac febra musculara? Stiam ca la un moment dat, dupa o perioada de tim corpul se obisnuieste.De fapt nici nu stiu daca e febra musculara pentru ca nu se manifesta foarte mult pe muschi cat pe articulatii.Nu pot intinde mainile si simt durere puternica in zona cotului doar ca pe interior(articulatiile din zona in care flexez mana). Durerea asta dureaza cam o saptamana si cel mai tare ma ingrijoreaza sa nu fac supraantrenament(desi nu fac exercitii foarte grele). Se poate sa trebuiasca sa fac incalzire? mesi anticipat

6 răspunsuri:
| ioanandrei explică:

Si inca o chestie: cat de des se face antrenamntul poate gresesc cand fac la doua zile. daca puteti sa imi dati si mie un mic program de facut acasa mentionez ca vreau doar brate umeri si poate piept.sunt slab si as avea nevoie de putina masa musculara. scuzai greselile

| ioanandrei explică (pentru ioanandrei):

Mda...exact cand ziceam de greseli am scris gresitlaughing) scuzati*

| Lazurca_Mirela_SI_Gavril_1969 a răspuns:

Dar tu de obicei nu faci incalzire inainte de antrenamente si alte chestii in legatura cu sportul?

| Cristina_Silvia_Cristina_Silvia_1990 a răspuns:

Faci 20 si cinci minute pauza de apa

| Floryn103 a răspuns:

Ce rost are sa iti fortezi aceeasi grupa de muschi de 2 ori pe saptamana? Sigur nu e febra, mai degraba ai supraantrenat biceps-ul, in acest fel risti sa iti apara probleme mai tarziu. Iti recomand sa lucrezi biceps-ul doar o singura data pe saptamana! Spor!

| IustynaPuuP a răspuns:

Pai. Mai bine InaiNte de toate astea fa o iNcalzire. in plus poate ar trebui sa faCi o zi exercitiile tale pe saptamana