| AlexCi a întrebat:

dimineata fac cam in jur de 3, 4 serii de abdomene a cate 50 si seara a vreo 5, 6 serii tot a cate 50 abdomene...
Cat timp imi va trebui sa fac patratele?
Ps:am 13 ani 46 kg si 1, 63 m

Răspuns Câştigător
| VasileStefan a răspuns:

Esti inca foarte mic pentru ati dezvolta masa musculara asa ca iti zic eu tu abdomene dar la varsta ta nu o sa ajugi sa faci patratele ca ale acelor persoane de 18, 19 ani...
In o luna o sa ai si tu niste patratele frumoase.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Patratelele nu se fac cu abdomene. Si in niciun caz cu exercitii zilnice.

Alimentatia conteaza 90 % si cele mai bune exercitii sunt alergatul si altele cardio, in niciun caz abdomene, tu trebuie sa scazi grasimea sub 10 % ca sa fie vizibile, cu abdomene NU faci asta, alea sunt pentru masa musculara.