| rylandmoran26 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o intrebare, in fotbal atunci cand unui jucator ii este platita clauza de reziliere banii vin la clubul sau sau la primarie? Ca asa am auzit de la cineva, ma uit la fotbal de ceva timp fara sa ma gandesc la chestia asta dar acum chiar vreau sa stiu asta.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In toate cazurile cand un fotbalist este vandut, indiferent ca prin negocieri sau platind clauza de reziliere, banii merg la clubul/firma care detine clubul. Doar daca un club ar fi detinut de o primarie atunci banii pot intra si la primarie.

| rylandmoran26 explică (pentru Ioandelasal):

Ms mult si eu eram 80% convins ca asa e dar cei 20% imi dadeau batai ca asa am auzit de la cineva

3 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Vrei sa zici vechiul club asa-i?