| matraguna98 a întrebat:

As dori sa imi spuneti ce sa fac sa am patratele la burta.....eu am patratele dar nu se vad din cauza unui strat nu foarte mare de grasime

am inteles despre niste antrenamente cardio (cv' de genu)
vreau si exercitii pentru a lucra abdomenul(video)

VA MULTUMESC ANTICIPATwinking

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pardon, am vrut sa zic 3 motive.

Si e IRELEVANT ce functioneaza la tine, nu toti avem acelasi metabolism, alimentatie, etc.

Eu spre ex. am un prieten care are 6 pack si nu a mai facut exercitii de peste 6 ani, de ce? simplu, are metabolism rapid si isi mentine usor nivelul grasimii sub 10 % => un 6 pack vizibil si definit, din asta ce rezulta, ca ar trebui toti sa NU facem exercitii? Normal ca nu.

E irelevant ce functioneaza la o persoana, trebuie gasit ceva ce functioneaza pentru toti, si asta e :

- alimentatie corespunzatoare
- cardio
- exercitii pentru abdomen de maxim 2 ori / saptamana ( ca ORICE alta grupa musculara )

P.S. : baga si ridicari de picioare sau crunch inversat, pentru zona inferioara a abdomenului, sa ai o dezvoltare completa, acum probabil ai doar partea superioara dezvoltata

P.P.S. : nu mai comenta daca esti compet pe langa

12 răspunsuri:
| Cryshhtian a răspuns:

Salut! http://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ uite cateva din exercitiile astea le folosesc eu si merge bine.

| matraguna98 explică (pentru CikEu):

Asta am inceput sa fac de vreo 3 zilelaughing...o sa continui

| CikEu a răspuns (pentru matraguna98):

Da-mi un id sa vb ca si eu tot asta caut si discutam amandoi da-mi-l prin mesaj daca nu vrei sa-l vada toti

| matraguna98 explică (pentru CikEu):

Mai bine trimite-mi tu un mesaj cu id tuwinking

| onii1997 a răspuns:

Fa si tu abdomene... cele mai simple si mai folositoare... crede-ma functioneaza eu fac in fiecare seara

| JokerV a răspuns (pentru onii1997):

Faci degeaba

| onii1997 a răspuns (pentru JokerV):

Nu prea cred... poate tu ai minte degeaba

| matraguna98 explică (pentru onii1997):

Cred ca nu ai iteles....eu am patratele, dar nu se vad de micul strat de grasimebig grin...niste exerciti cardio mi-ar fi de mare ajutor

| JokerV a răspuns (pentru onii1997):

Ma copil/a degeaba faci tu in fiecare seara ca nu o sa se vada nimic nici intr-un an daca nu iei pauza sau lucrezi cand ai febra musculara...dar ce sa mai esti total pe langa

| Cosmin86 a răspuns (pentru onii1997):

Cele mai simple si cele mai proaste, din 2 motive :

- cu abdomene lucrezi partea superioara a abdomenului, in niciun caz tot abdomenul => dezvoltare incompleta
- in fiecare seara = supra-antrenament, exercitiile pentru abdomen se fac de 2 ori / saptamana
- alimentatia conteaza 90 %

De obicei ce e cel mai simplu e si cel mai prost, dar asa sunt romanii, vor simplu si fara efort laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru onii1997):

Pardon, am vrut sa zic 3 motive.

Si e IRELEVANT ce functioneaza la tine, nu toti avem acelasi metabolism, alimentatie, etc.

Eu spre ex. am un prieten care are 6 pack si nu a mai facut exercitii de peste 6 ani, de ce? simplu, are metabolism rapid si isi mentine usor nivelul grasimii sub 10 % => un 6 pack vizibil si definit, din asta ce rezulta, ca ar trebui toti sa NU facem exercitii? Normal ca nu.

E irelevant ce functioneaza la o persoana, trebuie gasit ceva ce functioneaza pentru toti, si asta e :

- alimentatie corespunzatoare
- cardio
- exercitii pentru abdomen de maxim 2 ori / saptamana ( ca ORICE alta grupa musculara )

P.S. : baga si ridicari de picioare sau crunch inversat, pentru zona inferioara a abdomenului, sa ai o dezvoltare completa, acum probabil ai doar partea superioara dezvoltata

P.P.S. : nu mai comenta daca esti compet pe langa