| Salac_Andrei_1996 a întrebat:

as vrea sa imi cumpar o lanseta intre 100-150 de lei, am vazut ca sunt destule pe site-uri dar nu stiu calitatea, poate voi aveti mai multa experienta sau sa imi ziceti criterile dupa care as putea sa aleg. Mersii

1 răspuns:
| MarianM009 a răspuns:

>Sa fie din fibra de carbon= lanseta o sa fie usoara si rezistenta

>Sa aiba actiune mare=100-250g aprox poti pune plumb de max 250, sa arunci cat poti tu de tare cu lanseta si sa nu se rupa. Actiunea este rezistenta unditei la greutate la lansare

>Din cate segmente este compusa. Una mai ieftina are mai putine segmente. Eu am luat cu 44 lei una din 2 segmente de 2, 7m. E mai aiurea cu bagatul in masina ca iti dai seama, fiind din 2 bucati e destul de mare.

Fir intins!winking